0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop
vypadávanie vlasov v tehotenstve

Vypadávanie vlasov v tehotenstve

by JozefF
in Blog
Vypadávanie vlasov v tehotenstve
4 (80%) 2 votes

Pre mnohé budúce mamičky je tehotenstvo krásnym zážitkom. Nervozita nastáva vtedy, keď im začnú vypadať vlasy vo veľkom, stratia svoj objem a sú spľasnuté a bez života. Ak sa bojíte, že vypadávanie vlasov v tehotenstve je stav, ktorý budete riešiť dlhý čas, nemusíte sa stresovať. Ponúkame vám jednoduché vysvetlenie tohto stavu, ktorému síce nezabránite, no môžete sa postarať o zmiernenie príznakov.

Ako je to možné a čo robiť

Už v druhom či treťom mesiaci môžete pozorovať na svojom tele a vzhľade jemné zmeny. Práve v tomto období telo zažíva najväčšie hormonálne zmeny, s čím súvisí aj spomínané vypadávanie vlasov v tehotenstve. Druhú vlnu takéhoto padania môžete očakávať aj po pôrode, nie je to však pravidlom. Tá nastáva kvôli zvýšenej psychickej i fyzickej záťaže súvisiacej so samotným pôrodom. Problémy by však nemali trvať dlhšie ako tri mesiace po narodení dieťatka. Stáva sa, že hormóny sa dajú stopercentne do poriadku až po ukončení kojenia. Ak však tieto problémy stále neustupujú a na vašich vlasoch sa objavujú už holé miesta, ihneď kontaktujte dermatológa alebo vášho gynekológa.

vypadavanie valsov v tehotenstve

Čo by ste mali robiť pre to, aby ste neprišli o veľké množstvo vlasov? Žiaľ, s hormónmi veľa nespravíte. Jediné, vďaka čomu si môžete upevniť lepší vzhľad vlasov je dostatočný prísun vitamínov a minerálov, ktoré podporujú rast a pevnosť. Medzi tieto vitamíny patria A, B, C, D, E a vitamín H. Z minerálov sú to železo, horčík, vápnik a zinok. Dôležitá je pestrá strava. V prípade, že nemáte čas ani chuť kontrolovať čo všetko v tomto období jete a či sa v potravinách spomínané látky nachádzajú, stavte na overené vlasové vitamíny, ktoré si môžete kúpiť v lekárni, alebo sa zamerajte na bio obchody a ich vitamíny.

Hoci vypadávanie vlasov v tehotenstve nie je výnimočným či zriedkavým javom, často nám môže obdobie znepríjemniť. Každá z nás predsa túži žiariť a pýšiť sa rastúcim bruškom. Ak sa nemienite stravovať striedmo a kontrolovať všetko čo jete, kúpte si zákazníkmi overené vitamíny a užívajte naplno toto krásne obdobie.

Share this article

Comments

  • Evík73
    20. júla 2015

    Mám dve deti a pri každom tehotenstve a po pôrode som na hlave nemala skoro žiaden vlas :-(. Hold, musela som počkať kým sa mi zas unormália hormóny. Počas druhého tehotenstva som ale užívala tabletky na vlasy toppik a bolo to oveľa lepšie, malý sa narodil zdravý a mamke ostali vlasy :-D.

  • LienkaLenka
    27. júla 2015

    Naozaj vám to pomohlo? Asi to vyskúšam, pretože som teraz prvý krát tehotná a vlasy mi začaali strašne padať a už som vyskúšala rôzne domáce recepty ale nič nezabralo 🙁

Leave a comment