0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Vypadávanie vlasov u žien

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
Vypadávanie vlasov u žien
Ako sa ti páčil článok?

vypadavanie vlasov u zienVypadávanie vlasov u žien

Ženy trpia vypadávaním vlasov, rovnako ako aj muži. Na rozdiel od mužov, strata vlasov u žien nie je ľahko rozpoznateľná, a preto zvyčajne liečba začne príliš neskoro. Môže byť prekvapujúce, že ženy tvoria až 40% z množstva ľudí trpiacich vypadávaním vlasov. Vypadávanie vlasov pre ženy môže byť veľmi zdrvujúce a pôsobí na stratu sebaúcty, sebavedomia a emocionálnej pohody,  bohužiaľ, je to menej spoločensky prijateľné ako je to u mužov ktorý vlasy strácajú. Hoci vypadávanie vlasov nie je životu ohrozujúce, môžu byť pocity straty príťažlivosti, smútku a úzkosti v skutočnosti škodlivé pre fyzické zdravie. Práve z týchto dôvodov, by ženy  mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc proti vypadávaniu vlasov. Našťastie, existujú skvelé prírodné vlasové kozmetické prípravky ako je zahusťovač vlasov Toppik,  ktoré poskytujú okamžité výsledky. Súčasne, môže lekár odporučiť laserovú terapiu, minoxidil, propeciu, alebo iné prostriedky na opätovný rast vlasov.

Poďme preskúmať niekoľko dôvodov straty vlasov u žien.

    Dedičné vypadávanie vlasov, tiež známa ako androgénna alopécia, je najčastejšou príčinou vypadávania vlasov u žien. Riedenie vlasov v prednej línii či v ofinr je typickým východiskovým bodom pre túto formu vypadávanie vlasov, ktoré môžu začínať už v dvadsiatom roku života.  Androgénna alopécia sa vyvíja pomaly a pre niektorých to môže byť difúzne, rozšírenie od vlasovej línni po celej hlave.

Alopecia areata, ktorú postihuje viac ako 4,7 milióna ľudí napr. v Spojených štátoch, je autoimunitné ochorenie, pri ktorom imunitný systém napáda vlasové folikuly. Táto porucha postihuje rovnako mužov ako aj ženy. Najviac obyčajne, alopecia areata zahŕňa okrúhle plochy vypadávania vlasov na pokožke hlavy. Difúzna alopécia areata, tiež známa, je, keď je strata vlasov rozptýlená po celej hlave. Krvné testy sú prioritou na zistenie čo vaše vypadávanie vlasov alopeciu areatu spôsobuje a okrem vyššie uvedených kozmetických možností, sú k dispozícii aj liečebné procedúry určené práve tejto príčine.

Nadmerný styling je známym prispievateľom k vypadávaniu vlasov, najmä u žien. Príliš veľa umývania, šampónovania a stylingu môže poškodiť vlasy a vlasovú pokožku. Nepreháňajte najmä kombináciu chemikálií, tepla a vysúšania, je to  čo spôsobuje, že sú vlasy krehké a vypadnú. Niektoré jednoduché pravidlá môžu pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov:  Nefarbite vlasy viac než pár odtieňov od svojej pôvodnej farby; viac extrémnej zmeny znamená  tým horšie pre vlasy. Tiež, ak používate gél alebo sprej, nemusíte čakať na to až vlasy vyschnú pred česaním. Čakať príliš dlho umožňuje vlasom stvrdnúť, čo často vedie k zlomeniu vlasu pri česaní.

Anémia z nedostatku železa je tiež preukázaná ako príčina vypadávania vlasov. Mnohokrát, ženy nemajú nejedia dostatok potravín bohatých na železo, ktoré môžu potom chýbať v krvi a nie je dostatok červených krviniek na prenášanie kyslíka do celého tela. Krvný test merania úrovne feritínu, bielkovín, ktoré intercelulárne ukladá železo, môže určiť, či má človek nedostatok železa. Liek? Stačí jesť potraviny bohaté na železo, ako hovädzie, bravčové, ryby, listová zelenina, obohatené cereálie, fazuľa a výhodou je doplniť aj potraviny bohatými na vitamín C. Lekár môže tiež odporúčať užívať železo ako doplnok vo výživových tabletách.

Hypotyreóza, čo ovplyvňuje predovšetkým ženy, je, keď telo produkuje príliš málo hormónov v štítnej žľaze. Okrem iného, ​​hormón štítnej žľazy je zodpovedný za rast vlasov, preto správna rovnováha je v tele nevyhnutná. Príznaky nerovnováhy štítnej žľazy môže byť práve padanie vlasov, priberanie na váhe, krehké nechty a suchá pokožka. Ak krvný test potvrdí hypotyreózu, môže lekár predpísať lieky štítnej žľazy určené na obnovenie nevyhnutnej hormonálnej hladiny.

To sú len niektoré z možných pôvodov spojených s komplexnou problematikou vypadávania vlasov u žien. Vlastný výskum a lekárska pomoc, sú nutné k nájdeniu príčiny. Každá žena je osobitný prípad vypadávania vlasov. Rovnako ako u väčšiny chorôb, správnej diéty, pravidelného cvičenia a dostatok spánku, spolu s obmedzením stresu a úzkosti, pomôže udržať vlasy nedotknuté oveľa dlhšie. Pri určovaní a liečbe príčin vypadávania vlasov je kozmetické ošetrenie úplne bezpečné, a nemá žiadne kontraindikácie s ľubovoľnými lieky na predpis. Aj keď sa vykoná transplantácia vlasov, Toppik pre riedke vlasy môžete použiť hneď na druhý deň. Takže, choďte do toho, využite okamžité riešenie teraz, potom pracujte na zistení celkovej príčiny a zvoľte si liek na vyriešenie vášho problému vypadávania vlasov.

Share this article

Comments are closed.