0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Vypadávanie vlasov po pôrode

by JozefF
in Blog
Vypadávanie vlasov po pôrode
Ako sa ti páčil článok?

Vlasy vnímame ako korunu krásy a pokiaľ nám začnú vypadávať – je problém. Nosíme pokrývky hlavy, prípadne sa necháme ostrihať na krátko. Vypadávanie vlasov po pôrode spôsobuje opodstatnené obavy nastávajúcim mamičkám. Kvalita vlasov sa mení už v treťom mesiaci tehotenstva. Samotné tehotenstvo nemá veľký vplyv na stratu vlasov, zatiaľ čo po pôrode dochádza k zníženiu hladiny ženských hormónov v krvi a naviac sa dostavuje popôrodná únavastres.

Aj pri nadmernom strese alebo pri nevyváženom jedálničku môžu novopečené mamičky spozorovať úbytok vlasov. S hrôzou sledujú ako im pri česaní vlasy zostávajú v chumáčoch na hrebeni alebo pri spánku na vankúši. Vlasy vo väčšine prípadov nevypadávajú na jednom mieste, ale rovnomerne. Naviac zvýšené vypadávanie vlasov môže signalizovať nedostatočnú funkciu štítnej žľazy alebo enormný nedostatok železa či vápniku.

Vypadávanie vlasov po pôrodeVypadávanie vlasov po pôrode je záležitosť, ktorej by mali mamičky venovať zvýšenú pozornosť, aby sa zbytočne nepripravovali o svoju nádhernú hustú hrivu. Vypadávaniu vlasov zabraňuje jeden užitočný hormón zvaný estrogén. V šestoronedelí v ženskom tele estrogénu pomaly ubúda, ale neskôr sa vracia do normálu. Je to prirodzená reakcia organizmu na mimoriadnu záťaž tela. Pokiaľ však vlasy vypadávajú vo veľkom množstve aj po pol roku, v tomto prípade by bolo vhodné vyhľadať odborníka – dermatológa.

Kvalita vlasov sa často zhoršuje aj používaním nevhodnej kozmetiky a mamičky sa môžu mylne domnievať, že im vypadávanie vlasov po pôrode spôsobilo tehotenstvo. Lacné vlasové prostriedky najmä v šestoronedeliach by skutočne nemali kupovať. Tu sa rozhodne nevyplatí šetriť. Existuje množstvo skvelých prípravkov proti vypadávaniu vlasov. A pokiaľ zatúžite ísť do spoločnosti a budete sa chcieť cítiť sebavedomo, doporučujeme vám navštíviť portál toppik.sk, kde ponúkajú medzinárodne certifikovaný produkt pre riedke vlasy – zahusťovač vlasov TOPPIK.

Share this article

Comments

Leave a comment