0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Vaša fáza vypadávania vlasov

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
Vaša fáza vypadávania vlasov
Ako sa ti páčil článok?

fáza vypadávania vlasovPoznajte svoju fázu vypadávania vlasov

Môžete si myslieť, že poznať stupeň vášho vypadávania vlasov je zbytočné, ale pri určovaní spôsobu liečby je dôležité ho vedieť. Hamilton-Norwood Stupnica bol najprv vyvinutý Dr James Hamiltonom v roku 1950 a neskôr aktualizovaná Dr O’Tar Norwoodom v roku 1970. „Norwoodova Stupnica“ je štandard, podľa ktorého lekárska profesia kategorizuje postupné fázy vypadávanie vlasov. Liečebné výsledky sa líšia v závislosti od oblastí na pokožke hlavy a typov vypadávania vlasov. Dôvod, že by ste mali vedieť, súčasný stav na stupnici Norwood, v rozmedzí 1-7, je aj preto, že môžete potrebovať  tieto informácie pri diskusií na internete či telefonovaní s vašim lekárom. Poďme sa pozrieť na stupne padania vlasov individuálne.

Norwood |Vypadávanie vlasov Typ 2

V tejto počiatočnej fáze je len malé množstvo vypadnutých vlasov. Všeobecným pravidlom je, že ak vlasy stále rastú potom sú šance na zastavenie padania a vrátenia veľmi sľubné. To je dôvod, prečo je dôležité, aby ste vyhľadali liečbu čo najskôr. Váš lekár môže určiť, akým typom mužskej plešatosti trpíte, a ak áno, môže vám poradiť o vhodných možnostiach liečby.

Norwood |Vypadávanie vlasov Typ 3

To je úroveň slabej až strednej intenzity vypadávania vlasov. Na úrovni 3 je veľká možnosť  k znovu obnoveniu rastu vlasov  a návratu k úrovni Norwood 2 alebo aj lepšie. Počas tejto fázy sú kozmetické ošetrenia, ako je zahusťovač vlasov Toppik často používané ako doplnok, zatiaľ čo ostatné metódy k získaniu opätovného rastu vlasov pomaly nadobudnú  účinnosť.

Vaša fáza vypadávania vlasov

Norwood |Vypadávanie vlasov Typ 4

Jasne viditeľná mierna strata vlasov. Ako uvádzajú štatistiky, väčšina mužov sa obráti na kozmetické ošetrenia uvedené vyššie, a tiež experimentujú s keratínovými šampónmi, kondicionérmi a inými produktami pre získanie hustých vlasov a prekrytie riedkych. K dispozícii je tiež Laserová technológia, ktorá bola preukázaná na FDA, na znovu obnovu rastu vlasov. Je vhodné na liečbu využiť najmä prírodnú vlasovú kozmetiku, medikamenty, ktoré nepoškodzujú vlasovú pokožku a vyhnúť sa tak chemikáliam ako sú napríklad SLS (Sodium Laureth Sulfate). Vždy si pri výbere produktu skontrolujte zloženie a a vyhnite sa zložkám ako SLS, či parabény, ktoré pokožku hlavy ako aj vlasy ničia. Toppik produkty ako aj keratínový šampón, kondicionér a volumizér sú prírodné e bez parabénov či sulfátov.

Norwood |Vypadávanie vlasov Typ 5

Norwood úroveň 5 je stredné až silné vypadávanie vlasov. Tu, sú kozmetické ošetrenia zásadné, pretože neexistuje žiadna záruka, že stratené vlasy budú znovu späť. Prostredníctvom rôznych procedúr vrátane minoxidilu, propecii a rastlinných prípravkov existuje možnosť, že sa stav viditeľne zlepší a môže  byť považovaný za uspokojivý,  ale používanie prírodných vlasových kozmetických doplnkov výrazne zlepší vzhľad.

Norwood |Vypadávanie vlasov Typ 6 a 7

Tieto dva stupne predstavujú koniec spektra plešatenia. V porovnaní s konkrétným vypadávaním vlasov môžu byť k dispozícii už iba niektoré kozmetické ošetrenia. Lekár vám poradí o vhodných procedúrach , ktoré často zahŕňajú riešenie problému z niekoľkých uhlov.

Share this article

Comments are closed.