0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop
typy vypadávania vlasov

Typy vypadávania vlasov

by JozefF
in Blog
Typy vypadávania vlasov
Ako sa ti páčil článok?

Keď sa začne u človeka prejavovať zvýšené padanie vlasov, cítime neistotu. Sú predsa rôzne typy vypadávania vlasov, o aký ide v tomto prípade? Kedy zistíte, že to nie je nevinné padanie a ako sa rôzne choroby prejavujú? Pripravili sme si pre vás krátky zoznam možností a chorôb, ich príznakov a príčin, ktoré vám môžu pomôcť lepšie sa zorientovať v tejto problematike. Nezabúdajte však, že pri každom väčšom podozrení je dôležité navštíviť vášho lekára a nečakať, kým bude neskoro.

Možné príčiny

 • Sezónne padanie. Je, pochopiteľne, najnevinnejšia forma padania vlasov. Nemusíte riešiť liečbu, drahé lieky ani sa obávať trvalých následkov. Pokiaľ napriek tomu chcete čo najefektívnejšie zabrániť sezónnemu vypadávaniu, resp. zmierniť príznaky, pite veľa vody, jedzte vyváženú stravu, pokožku hlavy si pravidelne masírujte pre správne prekrvenie a používajte len kvalitné výrobky na prírodnej báze, aby ste vlasom dopriali len skutočné živiny.
 • Adrogénna alopécia. Vypadávanie vlasov sa v tomto prípade prejavuje u mužov aj u žien rôznych vekových kategórií. V prípade trvalého vypadania vlasov pri tomto druhu chorôb pacienti často podstupujú transplantáciu vlasov. Ako sa dá liečiť alopécia sa dočítate v tomto článku.
 • Alopecia areata. Medzi časté typy vypadávania vlasov patrí práve aj tento druh alopécie. Patrí medzi tri najbežnejšie formy padania vlasov. Táto choroba však nie je nákazlivá. Ide o autoimunitné ochorenie, ktoré sa dá liečiť.
 • Jazvová alopécia. Ide o trvalé zničenie vlasových folikulov. Tkanivo je následne nahradené jazvovým povrchom.
 • Infekčné choroby. Ak trpíte infekčnými chorobami ako napríklad Folikulitída, Dermatofytóza či Serboroická dermatitída, je veľmi pravdepodobné, že jeden z príznakov bude aj zvýšené vypadávanie vlasov.
 • Porušené vlasové vlákno.  Narušený vlas môže viesť až k padaniu vlasov. Dôvody môžu byť rôzne. Niekedy sú „na vine“ folikuly, keď nevytvoria vlas správnym spôsobom. Občas však za to môžeme my sami, keď sa o vlasy nestaráme, prípadne sú príliš ovplyvňované životným prostredím, prekonanou chorobou a podobne.
 • Hypotrichóza. Nepatrí len medzi typy vypadávania vlasov. Tento pojem totiž dermatológovia najčastejšie pripisujú tomu, keď vlasy jednoducho nerastú. Túto chorobu majú často ľudia už od narodenia a zvyčajne sa môže s nimi ťahať aj zvyšok života. V takomto prípade je celkom možné, že konkrétnym jedincom nevyrastú nikdy vlastné vlasy.

Najdôležitejšia je liečba hlavného ochorenia, ktoré spôsobilo vypadávanie vlasov. Rýchlym a účinným riešením pre zahustenie rastu vlasov je profesionálná vlasová kozmentika Toppik proti vypadávaniu vlasov. Ponúkame vám tiež niekoľko rád ako podporiť rast vlasov našom článku.

Share this article

Comments

 • Pavol H.
  9. septembra 2015

  Zistiť, ktorý typ vypadávania nás postihol je dlhší proces. Než som sa začal správne liečiť bol som zdrtený z toho, ako mi vypadávali vlasy. Našťasie som natrafil na Toppik zahusťovač a žilo sa mi oveľa lepšie. Klobúk dole, je to kvalitný výrobok.

Leave a comment