0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Starostlivosť o riedke vlasy

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
Starostlivosť o riedke vlasy
Ako sa ti páčil článok?

riedke vlasy

Ľudia strácajú vlasy z rôznych dôvodov. Choroba a užívanie liekov (ako napr. chemoterapia pri liečbe rakoviny) môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Padanie vlasov v najväčšej miere spôsobuje dedičná predispozícia, či zo strany rodičov, alebo starých rodičov. Často sú vlasy tenšie pretože sú jemné – alebo preto, že je použitých príliš veľa chemikálií pri ošetrovaní a vlasy sa začnú lámať až sú napokon vlasy riedke.

Teraz si povieme tie najzákladnejšie tipy pre starostlivosť o riedke a jemné vlasy, ktoré vám pomôžu vlasy chrániť, zabrániť ďalšiemu vypadávaniu, a pridať hustotu už existujúcim vlasov. Viete, čo vaše vlasy hovoria o vašom zdraví?

1. Skúste farbenie vlasov

Ak ste zdedili sklon k vypadávaniu vlasov, budete mať pravdepodobne veľmi zdravé vlasy celkovo. Preto môžu vaše vlasy ťažiť z trvalého alebo polopermanentného farbenia, ktoré dodá vizuálnu hustotu a objem vlasom.

Jje známe že niektoré lieky môžu oslabiť vaše vlasy, prinútiť ich, aby padali von. V tomto prípade je tiež dobré polopermanentné farbenie, pretože neobsahuje čpavok alebo peroxid. Nepoškodí vlasy, ale zahustí.

Ak sú vaše vlasy jemné, polopermanentná alebo permanentná farba je v poriadku, tak dlho, pokiaľ je aplikovaná profesionálne. Farbené vlasy sa môžu ľahko ,,unaviť´´ najmä pri drastických zmenách odtieňov či častejšiemu farbeniu ako je vhodné a to vlasy poškodzuje a spôsobuje ďalšie vypadávanie a rednutie vlasov.

2. Produkty na zahustenie vlasov

Pri výbere správneho zahusťovača vlasov je dôležité zamerať sa na obsah látok v ponúkaných produktoch. Mnohé vlasové prípravky určené na zahustenie vlasov totiž obsahujú chemikálie ako napr. parafín. To nie je pre vlasy dobré a spôsobuje lámanie vlasov a ich následnú ,,únavu“ a padanie.

Avšak, produkty ako je TOPPIK, ktorý pomocou TOPPIK vlákien dodá až neuveriteľnú hustotu vašim riedkym vlasom. Je čisto z prírodného keratínu a preto je voči vlasom 100% šetrný a nepoškodzuje ich. Vlákna sú určené aj pre pokročilé štádiá riedkych vlasov. Pre zväčšenie objemu je vhodné použiť aj volumizéry, ktoré neobsahujú sulfáty a parabény, vhodný je preto TOPPEK volumizér, ktorý si ľahko vtriete do vlasov a pomocou najvyššej koncentrácie keratínu budú vlasy opäť objemné. Je skôr určený pre ľahké štádia jemných a riedkych vlasov.

3. Šampón a kondicionér pre riedke vlasy

Ak chcete chrániť svoje vlasy je najlepšie použiť šampón iba vtedy, keď sú vlasy ,,špinavé“. Pretože sa jemné vlasy znečistia rýchlejšie, potrebujú šampón častejšie – aj keď sa jemné vlasy ľahšie zlomia.

Z tohto dôvodu, je dôležité použiť pre jemné a riedke vlasy kvalitný šampón a kondicionér. Pozorne si preto v lekárni či u profesionála prečítajte zloženie a určite sa vyhnite chemikáliám ako sulfát a parabén. Odporúčame vyskúšať  TOPPEK šampón a kondicionér určený pre riedke vlasy. Jemný, šetrný, bez chemických látok.

4. Nájdite si spôsob úpravy vašich vlasov

Sušenie pomocou fénu by nemal byť problém, aj keď máte jemné vlasy, avšak, buďte veľmi opatrní akú vysokú teplotu použijete priamo na vlasy. Žehličky a kulmy neodporúčame, môžu vlasy poškodiť.

Vzhľadom k tomu, že curl-relaxačné výrobky obsahujú veľmi silné chemikálie, nie sú taktiež vhodné pre jemné vlasy.

5. Rozmýšlajte o trvalej

Trvalá môže pomôcť jemným vlasom získať vizuálny objem a hustotu, ale vlasy musia byť zdravé, nie suché alebo krehké. Odporúča sa iba mierne zvlnenie, pretože prehnané kučery môžu poškodiť vlasy. Vzhľadom k tomu, že pri vytváraní trvalej sa používajú aj tvrdé chemikálie (tužidlá), by mala byť  poslednou možnosťou pre ľudí s jemnými vlasmi. Aj tu platí pravidlo „len profesionálna úprava“.

Share this article

Comments are closed.