0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Rýchlejší rast vlasov

by JozefF
in Blog
Rýchlejší rast vlasov
Ako sa ti páčil článok?

Rýchlejší rast vlasov

Ženy túžia po dokonalých a dlhých, zvodných vlasoch odjakživa. Pozeráme si obrázky známych celebrít, obdivujeme to a ono a túžime po krásnej a zmyselnej hrive. Ale ako ju dosiahnuť? Čo ak sa už roky márne snažíme, no naše vlasy nespolupracujú? Povieme si niečo o trikoch, ktoré umožnia rýchlejší rast vlasov.

Je známe, že vlasy mesačne narastú v priemere o 1 cm, niekomu rastú vlasy rýchlejšie, inému pomalšie. Spôsobené je to aj génmi, ktoré nám dali do vienka naši rodičia, ale aj inými faktormi akými je napríklad fyzická záťaž, ktorú vlasom doprajeme.

V prípade, že naše vlasy sú kučeravé alebo sú zvlnené, je viac ako pravdepodobné, že majú sklon ku krepovitosti a menšej hydratácii, dôsledkom čoho sa nám lámu končeky a želaná dĺžka je v nedohľadne. V prípade suchých vlasov odporúčame používať arganový, mandľový, keratínový alebo kokosový olej, ktorý aplikujeme na suché končeky, čím ich vyživíme po každom umytí a ochránime pred tepelným vplyvom z fénu alebo kulmy.

Pre rast vlasov je dôležité dbať na ich výživu, čiže správny prísun vitamínov. Pre podporu a rýchlejší rast vlasov možno siahnuť aj po výživových doplnkoch či špeciálnych šampónoch, ktoré dostať v lekárňach. Ak však veríte viac prírodnej medicíne, odporúčame siahnuť po žihľave, ktorú necháme vylúhovať vo vriacej vode a opláchneme s ňou zakaždým naše umyté vlasy. Hrive tým dodáme lesk a vlasy budú poddajnejšie a vyživené. Podobné účinky ako žihľava má aj vývar z cibule či jablkový ocot zmiešaný s vodou.

Pre rýchlejší rast vlasov môžete skúsiť aj každodenné masírovanie pokožky hlavy pomocou brušiek prstov či  s využitím špeciálnej pomôcky na masáž hlavy, ktorú dostať v lekárňach alebo u predajcov s alternatívnou medicínou.

Vlasy by mali byť čo najmenej zaťažované. Ak myslíte ich rast naozaj vážne, dôležité je obmedziť ich fénovanie alebo aspoň nastavenie teploty na najnižší stupeň. Rovnako je to aj s používaním kulmy a žehličky na vlasy. Ak je ich použitie nevyhnuté, vždy na vlasy vopred aplikujte ochranný filter v podobe produktu určeného na ochranu pred teplom. Ak si vlasy farbíte, vhodné je skončiť s domácim farbením a poradiť sa s profesionálnym kaderníkom alebo skúsiť produkty z rady henna. Do domácich masiek by ste mali určite zapracovať vajíčko s kokosovým olejom, vlasy bohato vyživia a rovnako ako žihľavový vývar, dodajú požadovaný lesk.

Pre rýchlejší rast vlasov je dôležitá aj výživa zvnútra organizmu, zamerajte sa na pravidelný prísun vitamínu A, B a C, ktoré sa postarajú nielen o zdravé a pevné vlásky, ale aj o pevné nechty a zdravú pokožku. Siahnuť môžete po vybraných potravinách a výživových doplnkoch.

Share this article

Comments

Leave a comment