0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop
svrbenie hlavy

Príčiny svrbenia hlavy

by JozefF
in Blog
Príčiny svrbenia hlavy
Ako sa ti páčil článok?

Neustále nutkavé svrbenie, ktoré môže vypuknúť až do pálenia. Nepríjemný pocit, kvôli ktorému človek nemôže byť ani sám sebou. Ak aj vás trápia tieto problémy, nenechajte to len tak! Ak sa totiž vždy budeme spoliehať len na to, že všetko zmizne samo, môžeme byť veľmi nemilo prekvapení. Aké sú teda príčiny svrbenia hlavy?

Serboroická dermatitída, lupiny, psoriáza, suchá pokožka či huba malassezia. Toto všetko môže zapríčiňovať svrbenie. Ak máme lupiny či suchú kožu, je bežné, že nás hlava svrbí často. V takomto prípade stačia kvalitné vlasové prípravky určené na tento problém. Liečenie liekmi či antibiotikami nie je nutná, naopak, bola by veľmi zbytočná.  Serboroická dermatitída či psoriáza je však iná káva. Nakoľko ide o zápalové ochorenie, je potrebné nielen vyšetrenie od lekára a detailná analýza tkaniva, ale aj liečenie, ktoré obsahuje starostlivosť znútra i zvonka.

Suchá koža je spôsobená zlou funkciou mazových žliaz pri vlasových folikuloch. Táto zlá funkcia môže byť vyvolaná nevhodným výberom vlasovej kozmetiky a teda príčiny svrbenia hlavy môžu mať aj tento pôvod. Ako sa preventívne chrániť pred svrbením a podobnými problémami?

Samozrejmosťou by mala byť kvalitná starostlivosť. Čo to znamená v praxi? Pravidelné a pedantné umývanie. Nakoľko je každá koža iná, intenzita umývania závisí práve od nej. Prakticky vždy človek spozoruje, kedy je potreba našu hrivu umyť. Ak sa bojíte, že si častým umývaním naopak uškodíte a práve kvôli tomu si vašu mastnú hlavu pre istotu ešte deň dva neumyjete, robíte veľkú chybu. Na trhu je široká škála vlasových produktov na každodenné či časté použitie, ktoré sú šetrné, no zároveň i kvalitné. Netrápte preto svoju pokožku hlavy a radšej si zaobstarajte kvalitnú kozmetiku. Pokiaľ vám okrem svrbenia trápi aj vypadávanie vlasov, vhodnou doplnkovou liečbou sú zahusťovače vlasov s prírodnými keratínovými vláknami.

Príčiny svrbenia hlavy majú síce rôzny pôvod, no nič nepokazíte aplikáciou prírodných olejov, ktoré pokožku i samotné vlasy nádherné oživia a vyživia. Medzi tieto oleje patria jojobový, Tea Tree, argánový, levanduľový, avokádový, kokosový, eukalyptový či mandľový.

Share this article

Comments

  • Gábo
    4. augusta 2015

    Svrbenie netreba podceňovať… Ja som to tak spravil a až neskoro mi zistili, že mám ochorenie kože na hlave a ostali mi holé miesta. Ešte že mám zahusťovať Toppik 🙂

Leave a comment