0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Panthenol na vlasy

by JozefF
in Blog
Panthenol na vlasy
Ako sa ti páčil článok?

Panthenol na vlasy

Riedke a lámajúce sa vlasy – to sú atribúty, ktoré si neželá vysloviť nikto pri pomyslení na svoje vlasy. Na trhu sú už rôzne prípravky a návody, ako získať a nadobudnúť pevné a nádherné vlasy. Jednou z dôležitých zložiek pre udržanie krásnych a zdravých vlasov je kyselina panthoténová, známa aj ako vitamín B5, ktorá okrem  iného dbá aj o zdravú pokožku a pevné nechty. Panthenol na vlasy, resp. kyselina panthoténová je dôležitá pre prirodzený vlasový lesk, kvalitné pevné vlasy a nízku lámavosť suchých a matných končekov. Spomínaná kyselina je navyše známa aj ako antistresový vitamín, má vplyv na plodnosť mužov i žien a zároveň priaznivo pôsobí na imunitný systém ľudského organizmu.

Vitamín B5 je prítomný v prírodných zdrojoch, napríklad vo forme pšeničných klíčkov, v hovädzom mäse, treščej pečeni, istých druhoch ovocia, mlieku, strukovinách, droždí či vaječnom žĺtku. V prípade vaječného žĺtka si môžeme pripraviť aj vlasovú masku, do ktorej aplikujeme spomínaný žĺtok a dodáme našej hrive potrebné živiny. Základom pre bujnejšiu korunu krásy je nielen vitamín B5, ale aj správna životospráva a šetrný prístup k starostlivosti o vaše vlasy. Vhodné je preto doplniť stravu aj o kvalitné produkty, určené pre vaše vlasy.

Panthenol na vlasy je na našom  trhu dostupný vo forme tabliet, šampónov (určených či už na normálne, alebo poškodené vlasy), a dostať ho aj vo forme vlasových kondicionérov. V tejto produktovej forme panthenolu je dôležité pravidelné používanie a samozrejme trpezlivosť, pretože krásne a bohaté vlasy vyžadujú starostlivosť a neustálu pozornosť. Nemožno zabúdať ani na pravidelné podstrihovanie končekov najmenej o 1 cm. Dĺžka použitia prípravkov s prvkom panthenolu je individuálna, minimálna dĺžka je však jeden mesiac. Účinok panthenolu závisí aj od vlasovej štruktúry a iných vedľajších faktorov vrátane genetickej predispozície, ktorá ovplyvňuje kvalitu vlasov.

Kyselina panthoténová je nenahraditeľnou zbraňou v boji proti padajúcim a rednúcim vlasom. Panthenol na vlasy zabezpečuje správnu vlasovú kondíciu, pomocou ktorého budú vaše vlasy bujnejšie a navonok pevnejšie. Problém rednúcich vlasov sa týka nielen mužov, ale čoraz viac i žien, preto venovať pozornosť prípravkom obohateným o vitamín B5 nie je na škodu. Koniec koncov, kto netúži po zdravých a lesklých vlasoch?

Share this article

Comments

  • Zuzana
    28. mája 2015

    Vzdy som si spajala panthenol len na suchu kozu. Mam hrozne vlasy, mozno vyskusam tabletky s panthenolom 🙂 Mate s tym niekto skusenosti? inak paradny clanok!

  • Majka
    3. júna 2015

    Pred pol rokom som mala horšie obdobie a začali mi viac vypadávať vlasy. Kamoška mi poradila práve tabletky s pantenolom. Narazila som na tabletky toppik. Pomohlo mi to ale musela som zmeniť aj stravovanie 🙂

Leave a comment