0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Minoxidil a padanie vlasov

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
Minoxidil a padanie vlasov
Ako sa ti páčil článok?

minoxidil

Všeobecne uznávaná látka, ktorá napomáha k spomaleniu vypadávania vlasov. Skôr ako sa zistili pozitívne účinky proti vypadávaniu vlasov, napomáhal v tele rozširovať zúžené cievy (vasodilátor). Oficiálne sa na trhu uvádza v tabletovej forme a jej účelom je použitie pri liečbe vysokého krvného tlaku.

Minoxidil bol pôvodne vyvynutý ako antihypertenzívny liek. Výskumníci počas klinických testov však objavili jeho vedľajšie účinky v podobe obnovy rastu vlasov. Časom sa stal zložkou dermálnych roztokov určených na liečbu vypadávania vlasov, ktoré zväča obsahujú 2% minoxidilu. FDA a HHS uznali oficiálne minoxidil ako účinnú látku pri liečbe androgénnej alopécie.

Forma

Minoxidil sa pri liečbe vypadávania vlasov používa v koncentrácii 2% a 5% (iba pre mužov) rozpustený v propylénglykole. Účelom propylénglykolu v koncentráte je dosiahnutie rovnomerného rozloženia aplikovaného minoxidilu na ošetrovanú plochu a tiež lepšie vstrebanie do pokožky. Na trhu sa vyskytujú aj iné, generické formy lieku obsahujúce 10-15% koncentráciu minoxidilu avšak ich účinok nie je silnejší ako si mnohý myslia, pretože pokožka nedokáže vstreba vačšie množstvo tejto látky ako je 5%.

Účinnosť Minoxidilu

Počas klinických testov účinnosti dermálneho roztoku minoxidilu u mužov s plešatosťou na temene hlavy sa ukázalo, že 48% mužov, ktorí minoxidil používali jeden rok, sa vypadávanie vlasov zastavilo, obnovili sa rast vlasov a hustota vlasov (nie úplná) . 36% mužov zaznamenalo iba malé zlepšenie rastu vlasov. U 16% mužov nedošlo k žiadnej obnove rastu vlasov. Pri klinických testoch u žien boli zaznamenané porovnateľné výsledky. Vedci aj napriek rozsiahlym testom nedokázali presne vysvetliť spôsob, akým minoxidil stimuluje rast vlasov. Poukazujú však na zlepšenie prekrvenia ošetrovanej oblasti pokožky po aplikácii minoxidilu.

Výsledky treba očakávať až po 3-4 mesiacoch pravidelného nanášania. Ako vieme, vlasy reagujú na liečbu vždy neskôr. Pri ukončení nanášania sa stav vráti do pôvodnej formy do obdobia z pred začatím liečby a postupuje veľmi rýchlo

Aplikácia

Aplikácia minoxidilu spočíva v nanesení-vmasírovaní do vlasovej pokožky 1ml roztoku na postihnuté miesta 1-2 krát za deň.

Vedľajšie účinky

Najčastejšie a najznámejšie vedľajšie účinky minoxidilu sú podráždenie a svrbenie pokožky v ošetrovaných oblastiach. Veľkú úlohu v tom zohráva prítomnosť propylénglykolu, ktorý podobne ako alkohol nie je voči pokožke dostatočne šetrný a nejedná sa o prírodnú látku. Občas sa môže vyskytnúť nežiadúci rast vlasov v miestach na pokožke, ktoré sú pri ošetrovanom mieste, alebo sa roztok dostal na miesta náhodne a pravidelne.

Zahusťovač vlasov TOPPIK je skvelým doplnkom pri akejkoľvek liečbe vypadávania vlasov. Nemusíte čakať kým sa dostavia výsledky a pokojne môžete TOPPIK používať pri skúšaní rôznych prípravkov, pretože je prírodný a šetrný voči akejkoľvek vlasovej pokožke.TOPPEK šampón a kondicionér bez sulfátov a parabénov Vám dokonale pomôže zmyť všetky nečistoty z vlasovej pokožky a pripraviť tak vlasy na nanesenie liečebného roztoku a TOPPIK vlákien.

Share this article

Comments are closed.