0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop
kyselina listova

Kyselina listová a rast vlasov

by JozefF
in Blog
Kyselina listová a rast vlasov
Ako sa ti páčil článok?

Ak stále hľadáte dostupné alternatívy, ako docieliť, aby vaše vlasy boli husté, dlhé a nevypadávali, nezabudnite do svojho „jedálničku“ zaradiť aj vitamín B9, teda kyselinu listovú. Jej nedostatok môže byť jednou z príčin vypadávania vlasov. Patrí k štyrom najlepším vitamínom pre vaše vlasy, ich rast, ale aj celkové zdravie vášho tela! Podporuje obnovovanie buniek, predovšetkým červených krviniek a rôznych proteínov, ktoré sa nachádzajú v našom tele. Ak trpíte nedostatkom, telo vám to dá pocítiť na tenších, jemnejších a lámavejších vlasoch. Kyselina listová a rast vlasov preto spolu úzko súvisia.Kyselina listová a rast vlasov

Hoci dospelí ľudia trpia nedostatok vitamínu B9 len zriedka, nakoľko je uložená v tele, nie je to výnimočný stav. Môže sa prejaviť hnačkou, depresiami, zápalom jazyka, vredmi v ústach či predčasným šedivením vlasom. V bežnej strave ho nájdete v strukovinách, špenáte, karfiole, šaláte, špargli, paradajkách, mlieku, vajciach, pečienke, či hydine. Ak chcete kyselinu listovú užívať ako výživový doplnok, prijateľná hranica je 10 mg na deň. V prípade, že nevedome presiahnete toto množstvo, nemusíte sa okamžite obávať. Keďže ide o vitamín rozpustný vo vode, zvyšné množstvo prirodzene vyplaví telo.Kyselina listová a rast vlasov
Nakoľko je pre naše telo nevyhnutná kyselina listová a rast vlasov len a len podporuje, často krát sa vyskytuje aj vo vitamínoch doplnkoch určených pre celkové zdravie vlasov.

Deficitom najčastejšie trpia ľudia s prísnou diétou a vegetariáni. Nielen v zelenine, ale aj v hydine a bravčovom mäse nájdete bohatý zdroj kysliny listovej.
Ak chcete, aby vo vašom tele bola dostatočne zastúpená kyselina listová a rast vlasov bol v optimálnej hladine, konzumujte pravidelne vyváženú stravu obohatenú práve o vitamíny proti padaniu vlasov a doprajte si tie dobroty, v ktorých sa nachádza bez pocitu viny! Ide predsa o vaše zdravie.

Share this article

Comments

Leave a comment