0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Finasterid a padanie vlasov

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
Finasterid a padanie vlasov
Ako sa ti páčil článok?

finasterid

Finasterid je syntetický liek schválený FDA pre liečbu benígnej hyperplázie prostaty (BPH) a mužskej  plešatosti (MPB). Jedná sa o typ II 5α-reduktázy. 5α-reduktázy je enzým, ktorý premieňa testosterón na dihydrotestosterón (DHT).

Finasterid a vypadávanie vlasov

Výskum:

V 5-ročnom štúdiu mužov s miernou až stredne ťažkou diagnózou  vypadávania vlasov, 2 z 3 mužov, ktorí  užívali 1 mg finasteridu denne bolo spozorované znovu obnovenia rastu niektorých vlasov. V kontraste, u všetkých mužov v štúdii, ktorí neužívali finasterid  vlasy vypadli. V rovnakej štúdii, na základe fotografií, ktoré boli preskúmané nezávislou porotou zloženou z dermatológov, 48% z tých, ktorí sa liečili finasteridom bolo viditeľné znovuobnovenie rastu vlasov, a ďalších 42% nemalo ďalšie straty vlasov. Priemerný počet vlasov v terapeutickej skupine zostal nad referenčnú hodnotu a ukázal rastúci rozdiel od počtu vlasov v placebovej skupine, pre všetkých päť rokov štúdia. Finasterid je účinná len tak dlho, ako sa užíva. Vlasy získané alebo udržiavané počas liečby sa po vysadení stratia v  niekoľkých mesiacov 6-12. V klinických štúdiách bolo preukázané, finasterid, ako aj minoxidil,  že bol účinný na oboch oblastiach koruny a vlasovej línie, ale najúspešnejší v oblasti koruny.

Nedávne 10-ročné štúdium 118 mužov liečených 1 mg / deň finasteridom pri androgénnej alopécii preukázalo, že 86% mužov  malo prospech z liečby v celom priebehu 10 rokov – zvýšený alebo stabilný rast vlasov – a len 14 % spozorovalo  pokračovanie vypadávania vlasov. Je zaujímavé, že subjekty, ktoré prejavili najväčší rast vlasov v ich prvom roku liečby mali pravdepodobne  lepší rast vlasov aj v nasledujúcich  5 rokoch, ale mnohí z tých, ktorí nezaznamenali  rast v prvom roku liečby sa zistilo, že zlepšenie prišlo až neskôr a nie v takom rozsahu. Bolo tiež zistené, že subjekty, ktoré boli staršie ako 30 rokov inklinoval k lepšiemu rastu vlasov v dlhodobom horizonte.

Nežiaduce účinky:

U pacientov boli spozorované nežiaduce účinky ako je zníženie libida, ľahké stavy depresie, hormonálna zmena atď. Po vysadení lieku sa stav-hladina vrátil ako bol pred tým, avšak iný výskum dokázal, že pri dlhodobom užívaní finasteridu sa po vysadení môžu prejaviť post vedľajšie účinky.

Záver:

Finasterid nie je to najvhodnejšie riešenie liečby vypadávania vlasov, najmä kvôli jeho vedlajším účinkom, hormonálnemu vplyvu ako aj to, že liek nie je prírodný a jeho prvotný zámer bolo liečenie prostaty u starších ľudí, je však pravda , že výsledky má pozorovateľné. Odporúčame však prírodné produkty a prípravky akým je aj Toppik zahusťovač vlasov určený na kozmetickú pomoc a dokonalú úpravu a zahustenie riedkych vlasov počas liečby padania vlasov.

Share this article

Comments are closed.