0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Alopécia

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
Alopécia
5 (100%) 1 vote

alopecia muži ženyAndrogénna alopécia

je najrozšírenejšia forma vypadávania vlasov u mužov. Pomerne rozšírená je tiež medzi ženami, kde okolo 65. roku života postihuje až 40% žien. Existuje „vzor“ mužskej i ženskej plešatosti. Tieto sa však u oboch pohlaví líšia.

Príznaky alopécie:

  1. Nadmerné vypadávanie vlasov
  2. Znížená obnova ich rastu
  3. Pôvodný vlas je postupne nahradzovaný menším a tenším nástupcom – miniaturizácia.

Androgénna alopécia je ochorenie, ktoré postihuje takmer 30% mužov okolo 30. roku života a 50% mužov po dovŕšení 50 rokov. Trpí ňou tiež 40% žien po päťdesiatke. Príčiny androgénnej alopécie nie sú dodnes známe, podľa názvu sa však dá predpokladať, že ide hormonálny (Androgén) aj genetický vplyv. Androgén má zo všetkých hormónov na ľudský vlas najväčší vplyv.

Ženy môžu trpieť vypadávaním vlasov počas tehotenstva alebo v období menopauzy. Zvyčajne je to zapríčinené zvýšeným množstvom DHT hormónu (dihydrotestosterón) v pokožke hlavy.

U mužov je dihydrotestosterón dôležitý element dospievania. Práve on zapríčiňuje rast ochlpenia na tele a na tvári. Avšak vo vyššom veku sú to práve Androgény (prevažne DHT), ktoré sú zodpovedné za redukovanie a zmršťovanie vlasových folikulov.

Čím dlhšie je vlasový folikul v kontakte s DHT, tým viac je ním vytlačaný a zmršťovaný. To spôsobuje, že produkovaný vlas je pri každom ďalšom vlasovom cykle tenší a kratší. DHT rovnako zvyšuje intenzitu vypadávania vlasov tým, že ich prinúti dosiahnuť telogénnu fázu predčasne, čo pri zníženej kvalite vlasového cyklu celý proces deštrukcie urýchľuje. Ubúdanie vlasov je tak priamo badateľné.

Keďže folikuly sú doslova prinútené dosiahnuť telogén rýchlejšie, rastová fáza (anagén) sa skracuje, čo má za následok stále viac a viac vypadnutých vlasov. Ak teda nezačneme s liečbou, tento proces pokračuje, folikuly sa postupne zmenšujú a časom zaniknú.


Odporúčanie:

Zakryte presvitajúce miesta na hlave - zahusťovače toppikAk vás trápi alopécia a hľadáte rýchle riešenie zakrytia riedkych vlasov a presvitajúcej pokožky, odporúčame zahusťovač vlasov TOPPIK, ktorý je z prírodného keratínu a tak aj popri liečbe alopécie je to ten najvhodnejší produkt pre zdvihnutie sebavedomia.

Toppik a Toppek produkty, to je prírodná vlasová kozmetika a zahusťovače vlasov bez sulfátov a parabénov.

Share this article