0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

6 hlavných príčin vypadávania vlasov

by janadmin
in Blog
Comments are off for this post.
6 hlavných príčin vypadávania vlasov
Ako sa ti páčil článok?

hlavne-priciny-vypadavania-vlasov

Šesť hlavných príčin vypadávania vlasov

Aká je príčina vypadávania vlasov? Je to jednoducho genetika, alebo by to mohlo byť niečo iné? Podľa Dr Howard Levy, MD z Johns Hopkins, šesť z najrozšírenejších príčin rednutia vlasov a vypadávania vlasov u mužov aj žien sú nielen liečiteľné, ale dá sa im aj zabrániť. Položte si nasledujúcich šesť otázok, ktoré vás dovedú k zastaveniu a riešeniu vypadávania vlasov.

Otázka 1: Ste si istí, že nemáte žiadne hormonálne abnormality, alebo neužívate nejaké lieky na hormonálne problémy?

Hormonálna rovnováha alebo nerovnováha sa v našom tele často priamo a citeľne prejaví na našich vlasoch viac než na akomkoľvek inom mieste nášho vzhľadu. Často, keď ľudia pociťujú náhle a dramatické vypadávanie vlasov a nevedia prísť na konkrétne príčiny, privedie ich to väčšinou až k hormonálnej nerovnováhe, ktorá by mala byť diagnostikovaná a ihneď liečená. Ak sa domnievate, že by to mohla byť aj vaša príčina vypadávania vlasov, mali by ste navštíviť svojho lekára, urobiť rozbor krvi, aby ste mohli identifikovať problém, vyliečiť ho a dúfať, že sa rast vašich vlasov obnoví, čo sa však nudeje zo dňa na deň.

Otázka 2: Ako sa denne staráte o svoje vlasy?

V modernom svete, bez ohľadu na to kto ste, sa očakáva, že budete vyzerať čo najlepšie každý deň. Preto mnoho žien podnikajú kroky na zabezpečenie toho, aby ich vlasy vyzerali vždy dokonalo, keď v skutočnosti možno potrebujú iba oddych. Tesné vrkoče či spony, používanie chemických látok, teplo či sušenie, ak sa používajú v prehnanej miere, budú vždy viesť k poškodeniu vlasov, tzv. lokálna trauma. Váš stylista vám zistí v akej miere sú vaše vlasy poškodené a ako prvý vám poradí ako poškodené vlasy spôsobené dennou úpravou ozdraviť.

Otázka 3: Aké lieky užívate v súčasnej dobe?

Nový liek je ďalšou častou príčinou náhlej straty vlasov. Drogy a lieky ako sú steroidy a chemoterapia získavajú najväčšiu pozornosť v tejto súvislosti, pretože majú tendenciu spôsobiť vypadávanie vlasov u každého jednotlivca, ktorý ich užíva.  Avšak aj veľa menej známych liekov je príčinou vypadávania vlasov a preto je otázka ohľadom užívania liekov a ich nežiadúcich účinkov dôležitým faktorom pri hľadaní príčiny padania vlasov a to možno práve vo vašom prípade, keďže látky obsiahnuté v liekoch majú na každého individuálne účinky. Mali by ste sa preto vždy poradiť so svojím lekárom, či by to mohlo byť príčinou vypadávania vlasov, najmä ak ste práve začali užívať nový liek.

Otázka 4: Máte stresujúci životný štýl?

Život je pre mnoho ľudí jednoducho príliš stresujúcipre zdravie vlasov to neznačí nič dobré. Duševná trauma, ktorá je spôsobovaná príliš hektickým životom často vedie k vypadávaniu vlasov v podstate rovnakým spôsobom ako fyzická trauma (príklad, ktorý sme spomenuli bol napr. tesný účes, ktorý ťahá vlasy pri ich korienkoch po dlhú dobu). Či už je to vaše srdce alebo vlasy, príliš veľa stresu jednoducho nie je dobré, preto odporúčame opýtať sa samých seba, akému veľkému stresu práve čelíte a viete zvládnuť a ak je toho jednoducho príliš veľa,je dôležité zamyslieť sa a zmeniť svoj životný štýl a to nielen pre dobro vašich vlasov, ale v záujme vášho celkového zdravia. Najdôležitejšia vec je, aby ste boli k sebe úprimní. Pri skúmaní myslite na to, že stresujúce obdobie či udalosť vyvolá vypadávanie vlasov až približne po troch až šiestich mesiacov po udalosti, a tak majte na pamäti ako vaša úroveň stresu mohla byť príčinou vypadávania vlasov.

Otázka 5: Ako dôkladne si umývate pokožku hlavy?

Častokrát ľudia, ktorí pocítia náhlu stratu vlasov, sa pri hľadaní príčiny zabudli pozastaviť a popremýšľať o tom, ako vlasy naozaj fungujú. Predovšetkým, zdravé vlasy idú spolu ruka v ruke so zdravou pokožkou hlavy, skutočnosť, ktorú mnoho ľudí berie ako samozrejmosť pri diagnostike ich vypadávania vlasov. Je nesmierne dôležité, aby vaša pokožka hlavy bola stále čistá a preto je často potrebné venovať jej viac pozornosti a opatrnosti pri umývaní vlasov. Je dôležité mať na pamäti,že aj keď sa denne sprchujete a udržiavate výbornú hygienu, nemusí to vždy znamenať, že budete mať dokonale zdravú pokožku hlavy. A preto je čistenie pokožky vašej hlavy veľmi dôležité. Najčastejšie problémy, ktoré spôsobujú vypadávanie vlasov z dôvodu zlej hygieny sú najmä nadmerné nahromadenie zvyškov vlasových prípravkov, či rôznych nečistôt. To môže spôsobiťnadmernú produkciu kožného mazu a tým viesť k plesňovým či iným infekciám. Tieto podmienky môžu mať za následok zníženie respirácie buniek v blízkosti vlasovej cibulky ako výsledok upchávania pórov. Váš najlepší zdroj je v tomto prípade rozhodne váš stylista, ktorý vám môže pomôcť identifikovať akékoľvek problémy vlasovej pokožky a v prípade infekcie pomôcťprípadne odkázať na dermatológa.

Otázka 6: Všimli ste si, že sú vaše vlasy tenšie a prerieďujú sa viac než je obvyklé?

Vlasy prechádzajú prirodzeným cyklom, rastú niekoľko rokov, vypadnú a sú nahradené novými vlasmi. Problém môže nastaťiba vtedy, keď vaše vlasy začnú vypadávať rýchlejším tempom, ako sa stihnú nahradiť, čo spôsobí, že rednutie alebo plešatenie sa stane výrazne viditeľnejším. Avšak, predčasne spiace vlasové folikuly nie sú vždy stratené navždy a vlasy môžu byť opäť silné ako nikdy predtým po období zvýšeného vypadávanie vlasov. Niekedy je to jednoducho vec cyklov vašich vlasov – koordinačným spôsobom, ktorý vedie k väčšiemu úbytku než rastu a v čase rastu bude pokračovať na pôvodnú hustotu. Inokedy to je jednoducho súčasťou procesu starnutia, ktoré spôsobujenižšiu produkciu hormónu a tým sú naše vlasy tenšie.


Odporúčanie:

Toppik Vlákna na zahustenie vlasovJednou z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť, ak si všimnete alebo sa obávate rednutia vlasov, je poradiť sa so svojím stylistom, pretože sú relatívne lacné a dostupné spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť. V skutočnosti, mnoho zo stylistov, ktorých stretávame, radi pomáhajú svojim zákazníkom s rednúcimi vlasmi. Či už je to preto, že mali tiež rovnaký problém, alebo poznajú veľa ľudí, ktorí majú problém s riedkymi vlasmi, no prinajmenšom sa uistite, či majú nejaké tipy pre vás ako vlasy ostrihať či upraviťdo tej doby, kým nezistíte príčinu problému. Mnoho ľudí si vyberie kozmetické spôsoby zakrytia ich náhlej straty vlasov v dobe, kedy sa snažia prísť na najlepší spôsob ako s ňou zaobchádzať. Pre tento krok nie je lepší produkt ako Toppik zahusťovač vlasov pre riedke vlasy, pretože môže byť použitý na posilnenie už existujúceho vzhľadu skôr než budete nútení do drastických zmien vášho štýlu, ktorého zmena by si mohla vyslúžiť nežiadúcu pozornosť. Avšak, aj v spojení s Toppik, a to najmä vypadávanie vlasov u žien pre ktoré je to obzvlášť citlivá téma, žiadame o čo najskoršie hľadanie pomoci  ako náhle spozorujete zmeny. Včasné riešenie môže často urobiť veľký rozdiel v tom, ako dobre a rýchlo ste schopní dostať sa z negenetickej príčiny vypadávania vlasov. A vďaka značnému úsiliu zo strany jednotlivcov, ako je Ellin Surianello, majiteľ LeMetric v centre New Yorku, a kozmetických výrobkov, ako sú Toppik produkty, majú teraz  ženy rovnako ako muži  zbrane vo svojom arzenáli v boji proti vypadávaniu vlasov.

Share this article

Comments are closed.