0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop
rast vlasov

19 tipov na rast vlasov – prírodné a účinné!

by Toppik.sk
in Blog
Comments are off for this post.
19 tipov na rast vlasov – prírodné a účinné!
4 (80%) 24 votes

Ako urýchliť zdravý rast vlasov?

V dnešnej dobe nájdete mnoho druhov produktov na našom trhu so sľubom ,,urýchliť rast vlasov´´, mnohé z nich za dostupné ceny. Vyskúšaním jedného (alebo všetkých na vašom zozname) však znížite svoje šance na obnovu rastu vlasov, ich zdravý vzhľad a hustotu.

strihanie vlasov1. Zastrihávajte vlasy každých 6-8 týždňov

Aj keď sa to zdá ako paradox, ak chcete, aby vám vlasy rástli, musíte ich zastrihávať. Odstránite tým poškodené a mŕtve končeky. V skutočnosti je to základné pravidlo, ak sa chcete naozaj podporiť rast vašich vlasov. Áno, vlasy rastú od korienkov a zastrihávanie končekov nie je jediná cesta k rýchlejšiemu rastu vlasov. Ak sa ale nepostaráte o vaše končeky, môže to viesť k zničeniu a nezdravo vyzerajúcim vlasom (a to predsa nechcete, no nie?). Strihanie vlasov o 7 mm každých 6-8 týždňov je výborné! Dostali sme veľa spätných reakcií na tento tip, a 9 z 10 expertov súhlasí: „musíte sa postarať o vaše poškodené končeky, alebo za to budete platiť!“ Pamätajte – chcete, aby vaše vlasy boli dlhšie a zdravšie, nie iba dlhšie!

2. Oleje a masírovanie pokožky hlavy

Ak máte najlepšiu priateľku, alebo svoju polovičku, prečo ich nenecháte, aby vám masírovali pokožku hlavy horúcim olejom? Toto je jeden z najlepších tipov ako pomôcť vašim vlasom k rastu – a naozaj to funguje! Iba zohrejte váš olejový prípravok na liečenie, vmasírujte do pokožky, nechajte chvíľku pôsobiť a uvidíte ten rozdiel – vaše vlasy budú hustejšie, jemnejšie a dlhšie. Aj keď si môžete kúpiť a použiť dostupné výrobky z obsahom oleja, po domácky urobený olej je vždy lepšia varianta. Jojobový olej, kokosový, olivový a mnoho ďalších, ktoré obľubujete, urobia s vašimi vlasmi zázraky; iba ich zohrejte a aplikujte.

3. Vajíčka a ich účinky na vlasy

Veľa ľudí si myslí, že tento tip na rast vlasov vôbec nefunguje, ale opak je pravdou. Biele vajíčka sú známe po stáročia pre ich liečivé a regeneračné schopnosti. Dodávajú vlasom prirodzenú hebkosť a podporujú ich rast. Stačí rozbiť pár vajíčok, zbaviť sa žĺtka a spraviť si masku na vaše vlasy. Tie budú vyzerať oveľa zdravšie a silnejšie, čo v konečnom dôsledku pomôže, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie.

4. Nepodceňujte vodu

Voda pomáha odplaviť škodlivé látky a toxíny z tela von. Jedná sa o jednoduchú a prírodnú metódu, ktorá je v konečnom dôsledku  prospešná aj pre zdravý a rýchlejší rast vlasov. Ak pijete približne 8 pohárov vody denne, ocení to nielen vaše telo, ale aj vaše vlasy budú silnejšie. Pitná voda tiež hydratuje vlasy zvnútra. Hydratované vlasy sú šťastné vlasy, pretože suché sa oveľa častejšie lámu.

5. Prekrvte pokožku hlavy

prekrvenie pokožky hlavy rast vlasovNehovorím, aby ste vlasy kefovali a česali príliš často. Tvrdenie ,,100 krát za deň´´ nie je pravdivé. Avšak primerané česanie ráno a večer pomôže k prekrveniu pokožky a cirkulácii krvi, ktorá oživí folikuly. Nerozčesávajte si vlasy v dobe, keď sú ešte mokré. Počkajte, než budú úplne suché. V opačnom prípade sa môžu poškodiť (najmä ich púzdro), alebo polámať. Používajte hrebeň namiesto kefy. Odporúčame aj mikroihličky ako môžete vidieť na obrázku vyššie. Každý večer si tak môžete prekrviť pokožku ešte dôkladnejšie. Viacej info tu: http://www.derma-roller.sk/navod-na-pouzitie/

6. Obmedzte úpravu vlasov

Aj ja som si fúkala a narovnávala moje vlasy každý deň, a preto viem, aké ťažké bude vyhnúť sa niektorým produktom a stylovaniu. Ak to ale s posílením rastu vašich vlasov myslíte naozaj vážne, iná cesta nevedie 🙂 Ak nadmernú úpravu vlasov a stylovanie obmedzíte, vaše vlasy budú zdravšie a zbavíte sa rozštiepených končekov. Mne sa zatiaľ podarilo obmedziť stylovanie na 4krát týždenne, a i keď viem, že je to stále priveľa, aj tak už pozorujem prvé úspechy.

7. Strava a rast vlasov

Vedeli ste, že to, čo jete, tiež pôsobí na rast vašich vlasov? Ak budete jesť potraviny bohaté na bielkoviny, v krátkej dobe spozorujete zlepšenie kvality vašich vlasov rovnako ako aj ich rýchlejší rast. Navyše sa vám krásne prečistí aj vaša pokožka a na pohľad bude pôsobiť mladším dojmom. Medzi jedlá s vysokým obsahom bielkovín patria napríklad ryby, strukoviny, vajcia, zelenina a ovocie. Ak navyše obmedzíte prísunu nezdravých potravín a zvýšite prísun tých zdravých, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

8. Vitamíny a vlasy

Vaše vlasy môžu niekedy ostať veľmi suché , krehké a poškodené, a to najmä kvôli nedostatočnému prísunu vitamínov. Ide najmä o vitamín B, ktorý blahodárne pôsobí nielen na vlasy, ale aj na pokožku. Vlasy z neho čerpajú potrebné prvky pre svoj zdravý rast. Netreba zanedbávať ani vitamín A a C, vďaka ktorým budú vaše vlasy dlhšie a silnejšie. Vlasy môžete vyživiť aj zvonku – napríklad zemiakovou šťavou (ale o tom viac až v jednom z ďalších tipov). Pomôžu tiež rozpustné vitamíny, ale najlepšia možnosť je prijať ich jedením tých správnych potravín bohatých na vitamíny.

9. Ošetrenie kondicionérom

Aby vaše vlasy rástli, boli naozaj zdravé a silné, potrebujete, aby bola zdravá hlavne vaša pokožka. Na to veľmi pomáha hĺbkové ošetrenie kondicionérom. Vždy keď si vlasy ošetrím kondicionérom, moje vlasy sú hodvábnejšie a cítim zmenu. O takéto ošetrenie môžete požiadať priamo v salóne, alebo si ho urobiť aj sama doma. Doporučujem používať len prírodné produkty. Ja osobne mám rada Toppik kondicionér. Niektoré z kondicionérov neúčinkujú hneď, ale je nutné ich aplikovať niekoľkokrát.

10.  Esenciálne oleje

Ak chcete, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie, esenciálne oleje vám môžu naozaj pomôcť. Môžu byť použité na celé telo, ale ako ich používať na vlasy? Doporučujem zmiešať 3 kvapky levanduľového, 3 kvapky rozmarínového, 2 kvapky z olejov tymianu a cédra spolu s niektorým jojobových olejov. Tento olejový mix aplikujte na vlasy a počkajte si pár minut na výsledok. Opakovanou aplikáciou dosiahnete zdravšieho vzhľadu vašich vlasov a podporíte ich rast. 

11. Cibuľa nie je len na varenie

Presne tak! Cibuľa pomáha aj rastu vlasov. Ako? Vyvarte 2-3 nakrájané cibule vo vode a týmto „vývarom“ si opláchnite vlasy. Nejde o žiaden žart ani trik! Touto jednoduchou procedúrou dosiahnete lesk, ktorý vám bude každý závidieť a vlasy budú rásť rýchlejšie. Nebojte sa zápachu, ten nehrozí, pretože po aplikácii si vlasy ešte dôkladne opláchnete. Ak sa aj tak  bojíte, urobte si túto kúru počas víkendu. Pozvite na návštevu kamarátky a urobte si „vlasovo-cibuľovú“ párty!

12. Zemiaková šťava

Asi si myslíte, že som sa s tou kuchyňou už pomiatla 🙂 Použiť zemiaky na rast vlasov? Ale naozaj to funguje. Šťava z 3 zemiakov, k tomu jeden žĺtok a trochu medu a máte perfektnú masku na vlasy. Zaručene pomôže vašim vlasom rásť rýchlejšie, a navyše je tento „prípravok“ úplne prírodný. Funguje podobne ako sama zemiaková šťava, ale doporučujem pridať žĺtok a med, aby ste vlasom dodali potrebnú vlhkosť.

13. Otvorte si fľašu a „opite“ svoje vlasy

Znie to smiešne, ale vyskúšajte to. Otvorte si fľašu brandy, alebo iného podobného alkoholu. Urobte si „zázračný mix“ z aloe vera (čerstvé listy aloe vera sú základ!), pridajte vajce a trochu brandy. Mix naneste na pokožku hlavy a nechajte ho pôsobiť približne hodinku (ak máte čas, kľudne aj dlhšie). Potom si vlasy umyte bežným spôsobom. Neoľutujete, moje vlasy sú toho dôkazom – a čo tie vaše? 🙂

14. Jablkový ocot

Ak chcete mať naozaj dlhé vlasy, jablkový ocot je trik. A aplikácia? Po nanesení šampónu si zmyte vlasy jablkovým octom zmiešaným s vodou. Posilní to vaše vlasové folikuly a vlasy budú rásť rýchlejšie a pevnejšie. Niektoré octy majú znateľný zápach, avšak jablkový je bezpečný. Ak chcete mať istotu, kľudne nakvapkajte do octu váš obľúbený esenciálny olej.

15. Hroznový olej

Tak dámy, už viete ako som spomínala liečbu teplými olejmi. Tak najlepší z nich je predsa len hroznový, ako vyplynulo z môjho osobného prieskumu a testovania. Urobte si každý deň masáž s hroznovým olejom a tešte sa z krásnych vlasov a ich rýchleho rastu!  Ak budú vlasy o niečo mastnejšie, môžte procedúru robiť 2-3 krát za týždeň.

16. Vyhnite sa produktom na báze kremíka

Možno ste už počuli, že produkty s obsahom kremíka pomáhajú vlasom k zdraviu, rastu a lesku. Bohužiaľ – opak je pravdou. Kremík obalí vlasy a nedovolí im dýchať, upchá vlasové folikuly a vlasy neprepúšťajú vhlkosť, čo vedie k spomaleniu rastu vlasov a ich celkovému oslabeniu. Áno, vlasy možno na pohľad vyzerajú zdravšie a krajšie, ale z dlhodobého hľadiska sa vlasy ničia. Platí to aj o tých najluxusnejších prípravkoch s obsahom kremíka. Než si začnete vyprázdňovať peňaženku, skúste najprv niektorý z našich tipov!

17. Pozor na nadmerné používanie šampónu a „drhnutie“ vlasovej pokožky

Toto je rada číslo jedna väčšiny šikovných stylistov. Šamponónovanie pokožky je nevyhnutné, ale u vlasovej pokožky je to trošku inak. Nadmerné používanie šampónu môže pokožku na hlave vysušiť, čo vedie k tvorbe lupín. Tiež „drhnutie“ pokožky nechtami alebo tlakom môže vlasovú pokožku poškodiť. Aby ste odstránili zbytky stylingových prípravkov, použitie šampónu je nutné. Vždy si ale dávajte pozor, aby ste použili minimálne množstvo šampónu a pokožku jemne premasírovali bruškami prstov. Po jemnom umytí vlasy premyte vlažnou vodou. Ak máte obavy, že použijete moc šampónu, kúpte si „pumpičku“, ktorá vám to postráži. Na vlasy po ramená stačí obvykle 1-2 strieknutia šampónu. Nezabúdajte – pre zdravý rast vlasov je zdravá pokožka jednoducho nutnosťou!

18. Kondicionér nikdy nenanášajte na pokožku hlavy

Podobne ako u šampónov si dávajte pozor i na aplikáciu kondicionéru. Ak to chcete robiť naozaj správne, dajte si vlasy do copu a kondicionér použite iba na tú „visiacu“ časť vlasov. Ak je to možné, nechajte kondicionér pôsobiť približne 10 minút, a buďte pritom v parnej miestnosti (napríklad v kúpelni, kým si oholíte nohy :)), alebo si vlasy zabaľte do uteráku. Vďaka teplu sa lepšie vstrebajú živiny a výsledok bude o to pôsobivejší. Dávajte si pozor a nikdy kondicionér neaplikujte na pokožku hlavy – riskujete zbytočné mastenie vlasov a upchanie vlasových folikul.

19. Používajte produkty na prírodnej báze

Vypadá to tak, že už všetko bolo povedané. Na záver ale musím dodať jednu veľmi dôležitú vec. Zapamätajte si, že pre zdravý rast vlasov nie je nič lepšie, ako prírodné riešenia. Ak ste doteraz neriešili zloženie výrobkov na vlasy, nikdy nie je neskoro „presedlať“ na tie správne – teda na produkty na prírodnej báze. Vždy si preštudujte zloženie prípravkov na vlasy a ak chcete rast vlasov posíliť, vyberajte prípravky bez SLS, parabénov a látok, ktoré vlasy zbytočne zaťažujú. Cena vám vie niekedy napomôcť. Kvalitné šampóny sa obvykle pohybujú cenovo od 10eur vyššie, ale vďaka našim predchádzajúcim tipom vám tento šampón nielen dlhšie vydrží, ale táto investícia sa v krátkom čase prejaví aj na vašich vlasoch. Príkladom takýchto produktov sú TOPPIK šampón a kondicionér pre objem vlasov, ktoré sú nielen šetrné k vlasom a vlasovej pokožke, ale navyše sú 100%ne prírodné a s obsahom látok, ktoré pomáhajú navrátiť stratený objem.

 ____________________________________________________________

Máte v zásobe tipy, ktoré vám pomáhajú starať sa o vaše vlasy? Prezradili vám vaše staré mamy niečo, čo u nás ešte nevieme? Alebo ste sa dozvedeli zaujímavý tip od svojho stylistu a chceli by ste sa oň podeliť? 

Napíšte nám na obchod@toppik.sk – najlepšie tipy zverejníme u nás na stránkach a navyše od nás získate malý darček!

Share this article

Comments are closed.